A Nitecore EC4S a Nitecore második lámpája, melynek alumínium teste nagy nyomás alatt készített, egyetlen darabból áll.
Előnyei nyilvánvalóak: könnyebb, kompaktabb, mely mellett az EC4S a legjobb hőelvezetési képességgel rendelkezik, a varratok nélküli szerkezet biztosítja a LED által termelt hő egyenletes és gyors elvezetését a teljes felületre.
Tápellátása két 18650 Li-ion akkumulátorral vagy négy CR123A primer elemmel biztosítható (a csomagolásnak nem tartozéka).
A kettős oldalsó kapcsoló lehetővé teszi a könnyű egykezes használot és azonnali hozzáférést biztosít a turbó és ultra alacsony teljesítmény szintekhez. A kapcsoló tartalmaz egy beépített, kék színű állapotjelzőt - amely megjeleníti az akkumulátor töltöttségét is - megelőzendő, hogy felhasználója sötétben maradjon.
NiteCore EC4S - 2015/2016 ISPO-díj nyertes elemlámpa.
Teljesítmény és üzemidő (2x18650, 2600 mAh Li-Ion akkumulátorral)
Turbo: 2150 lumen - kb. 45 perc
High: 1100 lumen - kb. 2 óra 15 perc
Mid: 400 lumen - kb. 6 óra 15 perc
Low: 80 lumen - kb. 30 óra 45 perc
Ultra Low: 2 lumen - kb. 325 óra
További három extra funkció: Stroboszkóp, SOS és helyzetjelző.
Hatótávolsága akár 280 méter, ütésállóssága 1,5 méteres magasságig terjed, vízálló 2 méteres mélységig.
Fej átmérője 40 mm, így a 40 mm átmérőjű szűrők és diffúzorok használhatóak hozzá.
Jellemzők
CREE XHP50 LED
Maximális teljesítménye 2150 lumen
19 600 cd fényerősséggel és 325 méteres hatótávolsággal büszkélkedhet
Kettős kapcsoló kialakítás kínál példátlanul egyszerű kezelési lehetőséget
Nagy hatékonyságú áramkör lehetővé teszi a maximális üzemidőt (325 óra)
Közvetlen hozzáférés a Turbo és az Ultra-low fényerő szintekhez
Fordított polaritás elleni védelem a helytelenül behelyezett elemek esetére
Edzett, ultra tiszta ásványi üveg, karcálló bevonattal
Repülőgép minőségű alumínium ötvözetből
HAIII katonai minőségű eloxálás
Talpára állítható
Vízállóság: IPX-8 (2 méteres mélységig)
Ütésállóság: 1,5 méter